העברת בלוג וורדפרס לשרת חדש

אז זה קורה לא מעט, מתחילים עם בלוג על כל שרת שלא יהיה, זול, רחוק ותמיכה בשיטות של ימי הביינים. הבלוג או האתר תופסים תאוצה ואז מבינים שצריך לעבור שרת.

בפוסט הזה אתאר איך מעבירים בלוג וורדפרס בין שרתים, זה לא מסובך כמו שזה נשמע וברוב המקרים עובר בלי יותר מידי דרמות.

גיבוי גיבוי גיבוי

לפני שמתחילים, קודם כל עלינו לגבות את כל המידע שזה כולל את הקבצים ובסיס הנתונים.

כדי לגבות את הקבצים, פשוט נוריד את כל האתר מהשרת דרך תוכנת FTP כמו filezilla אל המחשב שלנו.

כדי לגבות את בסיס הנתונים יש להתקין את הפלאגין WordPress Database Backup (שכדאי שיהיה לכם בלי קשר לגיבוי אוטומטי של האתר) ולגבות את כל הטבלאות.

העתקת הבלוג לשרת החדש

אחרי שקניתם את האחסון החדש עם כתובת הדומיין שלכם, עליכם לפתוח מסד נתונים חדש עליו דרך phpMyAdmin לדוגמא. לאחר מכן נשתמש בקובץ הגיבוי שהורדנו דרך הפלאגין כדי לשחזר את כל הטבלאות והנתונים.

אז אנחנו יכולים לעדכן את קובץ ה config.php מתוך הקבצים שהורדנו מהשרת הישן, להחליף את פרטי בסיס הנתונים הישן בחדש ולהעתיק את כל הקבצים אל השרת החדש.

החלפת DNS

בעצם כל מה שעשינו עד עכשיו לא השפיע על הגולשים שלנו כי הם עדיין מופנים אל השרת הישן. לכן מה שנותר לעשות הוא להפנות את הדומיין לשרת החדש על ידי החלפת כתובת ה DNS אצל רשם הדומיין שלכם לכתובת החדשות שקיבלת מספק האחסון החדש שלכם.

לא לשכוח!

במידה ויש לכם כתובת מייל מוגדרות על השרת, לאחר המעבר לשרת החדש כתובת המייל הישנות לא יעבדו! עליכם להגדיר אותם שוב בשרת החדש. ניתן לעשות זאת לפני החלפת ה DNS ובכך לחסוך זמן שבו המיילים לא יהיו פעילים.

3 מחשבות על “העברת בלוג וורדפרס לשרת חדש

  1. תודה רבה!
    חיפשתי מדריך בעברית לבדיוק מה שהיינו צריכים
    כדאי להוסיף גם חיפוש בDB ישן לכתובת ישנה ולהחליף לכתובת חדשה
    במקרה והחלפתם גם כתובת אתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים